XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

123Duży sukces naszych olimpijczyków!

W dniach 17 - 18 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach odbyły się eliminacje okręgowe XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W pięciu blokach tematycznych naszą szkołę reprezentowali:
AGROBIZNES: Justyna Ciborowska i Małgorzata Rogucka,
MECHANIZACJA ROLNICTWA: Wojciech Plichta i Jacek Wojtkowski,
PRODUKCJA ROŚLINNA: Kamil Jabłoński i Rafał Niemyjski,
PRODUKCJA ZWIERZĘCA: Łukach Piekutowski i Kamil Porzeziński,
ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I GOSPODARSTWO DOMOWE: Anna Marczuk i Anna Niemyjska.
Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom zawodowym nasi uczniowie uplasowali się na czołowych miejscach swoich bloków tematycznych, a nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji wszystkich szkół, biorących udział w eliminacjach okręgowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Justyna Ciborowska kl. IV TA – II miejsce w bloku agrobiznes, Kamil Jabłoński kl. II TA – II miejsce w bloku produkcja roślinna, Kamil Porzeziński i Łukasz Piekutowski kl. III TR – kolejno I oraz II miejsce w bloku produkcja zwierzęca oraz Anna Niemyjska kl. IV TŻ – IV miejsce w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe.
Gratulujemy i dalej trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków, ponieważ cała piątka będzie reprezentować naszą szkołę w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbędzie się 29 – 30 maja br. w Olsztynie.

Marta Szymańczyk

logo w2