224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

127Dnia 30 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego". Celem apelu było przybliżenie uczniom czasów ,w których powstała tak ważna ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się , że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Uczniowie zaprezentowali fragmenty pięknych utworów o tematyce patriotycznej, uzupełnieniem wypowiedzi uczniów były piosenki śpiewane przez szkolny zespół SEPTYMA.
Tu i teraz – również jesteśmy cząstką historii. Tworzymy świat, który do nas należy. Dlatego ważne jest, abyśmy wiedzieli, dokąd zmierzamy, jakimi wartościami chcemy się kierować i jaki kształt nadamy światu, w którym będziemy żyć.

logo w