Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce na Jarmarku św. Wojciecha i Święcie Lasu w Ciechanowcu.

128W tym roku już po raz kolejny wzięliśmy udział w Święcie Lasu połączonym z Jarmarkiem św. Wojciecha obchodzonym 10 maja 2015 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Przy takiej okazji nie mogło tam zabraknąć uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce – jedynej na tym terenie szkoły prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dwa stoiska. Jedno przedstawiało dorobek szkoły i aktualną ofertę edukacyjną. Na drugim, znacznie większym, zaprezentowano pokaz kulinarny potraw z płodów runa leśnego. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów ZS CKR w Rudce, dzięki czemu Szkoła miała doskonałą możliwość zaprezentowania praktycznych umiejętności swoich uczniów. Oba stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, a goście byli usatysfakcjonowani smakiem degustowanych potraw.
Udział ZS CKR w Rudce w Święcie Lasu i Jarmarku św. Wojciecha zaznaczył się również w programie artystycznym. Uczniowie wystawili na scenie widowisko słowno-muzyczne „Pogwarki leśne...", nawiązujące do obchodzonego święta. Spektakl przyciągnął licznych widzów, którzy bawili się przy ludowych piosenkach wykonywanych przez szkolny zespół wokalny „Septyma".

logo w