MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Kurs barmańsko-kelnerski

133W dniach 15-16-17 maja 2015 roku w ZSCKR w Rudce odbył się kurs barmańsko-kelnerski, który poprowadził Grzegorz Górnik, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów oraz założyciel Akademii Kelnerskiej. Zajęcia warsztatowe trwały trzy dni. Uczestniczyło w nich 27 uczniów ze wszystkich kierunków kształcenia.
Pierwszego dnia uczniowie uczyli się bardzo efektownej sztuki flambirowania naleśników w obecności konsumenta, która polega na podawaniu dań płonących. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowanie i konsumpcji homara. Pod koniec dnia prowadzący pokazał, jak przygotowywać i prawidłowo podać inne różnego rodzaju potrawy, których uczestnicy mogli później spróbować. Serwowane były m.in. ostrygi, ślimaki oraz kawior. Niektórzy z uczestników mieli okazję po raz pierwszy skosztować tak wykwintnych smaków.
W sobotę uczniowie mieli okazję poznać pracę kelnera w restauracji oraz poćwiczyć umiejętności niezbędne w tym zawodzie. Wielu czuło się w tej roli jak ryba w wodzie... Poznali wszystkie zasady serwowania potraw a także czynności jakie wykonuje kelner podczas obsługi gościa na sali konsumenckiej.

W ostatnim dniu szkolenia Grzegorz Górnik wprowadził uczniów w tajniki sztuki barmańskiej. Zapoznali się z terminologią i funkcjami profesjonalnego sprzętu barowego oraz tajnikami i technikami mieszania drinków. Kursanci samodzielnie wykonywali efektowne napoje mieszane zapoznając się z techniką wykonania, dekorowania oraz serwowania. Duże wrażenie zrobił profesjonalnie przeprowadzony przez Pana Grzegorza pokaz dekantacji i serwowania win, hot drinków oraz otwierania szampana przy użyciu szabli.
Grzegorz Górnik potwierdził starą maksymę iż „obsługa jest sztuką a kelner aktorem", udowodnił także że wyobraźnia w tej sztuce nie ma granic. Stworzył uczniom trzydniowy spektakl połączony z ogromną wiedzą, doświadczeniem i przede wszystkim pasją którą mamy nadzieję że zaraził naszych uczniów.

Nauczyciele przedmiotów żywieniowych

galeriafoto

 produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15