MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Kurs barmańsko-kelnerski

133W dniach 15-16-17 maja 2015 roku w ZSCKR w Rudce odbył się kurs barmańsko-kelnerski, który poprowadził Grzegorz Górnik, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów oraz założyciel Akademii Kelnerskiej. Zajęcia warsztatowe trwały trzy dni. Uczestniczyło w nich 27 uczniów ze wszystkich kierunków kształcenia.
Pierwszego dnia uczniowie uczyli się bardzo efektownej sztuki flambirowania naleśników w obecności konsumenta, która polega na podawaniu dań płonących. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowanie i konsumpcji homara. Pod koniec dnia prowadzący pokazał, jak przygotowywać i prawidłowo podać inne różnego rodzaju potrawy, których uczestnicy mogli później spróbować. Serwowane były m.in. ostrygi, ślimaki oraz kawior. Niektórzy z uczestników mieli okazję po raz pierwszy skosztować tak wykwintnych smaków.
W sobotę uczniowie mieli okazję poznać pracę kelnera w restauracji oraz poćwiczyć umiejętności niezbędne w tym zawodzie. Wielu czuło się w tej roli jak ryba w wodzie... Poznali wszystkie zasady serwowania potraw a także czynności jakie wykonuje kelner podczas obsługi gościa na sali konsumenckiej.

W ostatnim dniu szkolenia Grzegorz Górnik wprowadził uczniów w tajniki sztuki barmańskiej. Zapoznali się z terminologią i funkcjami profesjonalnego sprzętu barowego oraz tajnikami i technikami mieszania drinków. Kursanci samodzielnie wykonywali efektowne napoje mieszane zapoznając się z techniką wykonania, dekorowania oraz serwowania. Duże wrażenie zrobił profesjonalnie przeprowadzony przez Pana Grzegorza pokaz dekantacji i serwowania win, hot drinków oraz otwierania szampana przy użyciu szabli.
Grzegorz Górnik potwierdził starą maksymę iż „obsługa jest sztuką a kelner aktorem", udowodnił także że wyobraźnia w tej sztuce nie ma granic. Stworzył uczniom trzydniowy spektakl połączony z ogromną wiedzą, doświadczeniem i przede wszystkim pasją którą mamy nadzieję że zaraził naszych uczniów.

Nauczyciele przedmiotów żywieniowych

galeriafoto

ue2

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15