„Smaki Wsi” KAROLEWO 2015.

134W dniach 06-08 Maja 2015 r. uczennice klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Katarzyna Mańkowska i Katarzyna Piekutowska wzięły udział w IV Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym "Smaki Wsi", zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. F. Kamińskiego w Karolewie. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 27 zespołów z całej Polski.
Celem konkursu było rozpowszechnienie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i integracja społeczności szkolnych z różnych regionów Polski. Przy okazji uczniowie mają możliwość podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego i rozwoju zawodowego. Takie doświadczenia mają wpływ na motywowanie uczniów do zdobywania umiejętności ponadprogramowych oraz podtrzymywania tradycji regionalnych.
Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem "Potrawy jarskie". W związku z tym przygotowaliśmy łazanki z kapustą i grzybami. Na realizację zadania mieliśmy, jak pozostali uczestnicy, 1,5 godziny. Następnie należało zaprezentować swoją pracę, wraz z informacją na temat pochodzenia potrawy i sposobu jej przyrządzenia.

Nasze kulinarne starania przyniosły sukces - otrzymaliśmy wyróżnienie, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Poza tym, podczas pobytu w ZSCKR w Karolewie, spotkało nas mnóstwo atrakcji turystycznych min:
- dwugodzinny rejs statkiem po jeziorze
- zwiedziliśmy Wilczy Szaniec główną siedzibę Hitlera podczas II Wojny Światowej
- zakwaterowani byliśmy w pięknym ośrodku ,, Łabędzi Ostrów" w Pięknej Górze koło Giżycka
Bawiliśmy się tam świetnie. Wyprawa do Karolewa zakończyła się po trzech dniach. Wróciliśmy do ZSCKR w Rudce w dobrym nastroju i usatysfakcjonowani. Dziękujemy serdecznie organizatorom a przede wszystkim Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi za mile spędzony czas.

logo w