MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Anna Marczuk laureatką IV edycji konkursu „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”.

136Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza to konkurs na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym. Jego organizatorami są Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz, a współorganizatorami VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
Właśnie zakończyła się IV edycja konkursu. Uroczystość jego podsumowania oraz wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 8 czerwca w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Anna Marczuk z kl. III TŻ otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną pt. „ Różnorodna jedność".
Na konkurs nadesłano 167 prac z trzydziestu przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Prace oceniała kapituła konkursu wybierając spośród prac plastycznych, utworów literackich, fotografii, makiet przestrzennych i wielu innych.
Idea konkursu zrodziła się kilka lat temu po serii aktów wandalizmu o charakterze rasistowskim w woj. podlaskim. Obecny na uroczystości poseł Robert Tyszkiewicz, podkreślił w swoim wystąpieniu , jak ważne jest promowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych kultur, religii i narodowości.

galeriafoto

kliknij6

corono960

4 43019 109

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15