MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy „Powitanie lata u Ossolińskich” w Rudce

139W tym roku już po raz trzeci na terenie pięknego kompleksu pałacowo-parkowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy „Powitanie lata u Ossolińskich".

14 czerwca 2015r. nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły przygotowali moc atrakcji, na które zaprosili wszystkich chętnych, aby wspólnie spędzić to letnie, niedzielne popołudnie. Impreza, która zrodziła się z pasji, zamiłowania do lokalnej tradycji, przyrody, do Rudki i ludzi żyjących wokół niej, jest przykładem owocnej współpracy różnych podmiotów. Nad jej przebiegiem czuwają nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Duży wkład mają pracownicy Urzędu Gminy Rudka na czele z Wójtem. Program tegorocznego festynu zawierał bogatą ofertę i uwzględniał różnorodne zainteresowania oraz wiek gości. Na pikniku prezentowały się instytucje rolnicze. Były wystawy małych zwierząt gospodarskich i ptactwa ozdobnego, pokazy maszyn rolniczych, interesujące wykłady branżowe. Odbywały się konkursy o tematyce rolniczej i turnieje sportowe dla młodzieży i dorosłych. Zorganizowano wystawy o tematyce historycznej. Swoje prace prezentowali również lokalni artyści. Liczne stoiska wyrobów regionalnych czy jarmark staroci przyciągnęły rzesze zwiedzających. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce oferowali liczne smakołyki w ramach przygotowanego na tę okazję stoiska gastronomicznego i kawiarenki znajdującej się w oficynie pałacu. Wiele propozycji skierowanych było do najmłodszych gości między innymi konkursy i zabawy, warsztaty plastyczne czy specjalnie na tę okazję przygotowany plac zabaw z karuzelą, kulami wodnymi czy innymi atrakcjami. Dzieci, przynajmniej na chwilę, mogły zamienić się w postać z ulubionej bajki lub zwierzątko. Można było przejechać się po parku paradnym powozem lub bryczką. Zorganizowano również przejażdżki konne w siodle. Odwiedzający tego popołudnia szkołę w Rudce goście mieli zapewnioną różnorodną rozrywkę. Bogaty program artystyczny na scenie gwarantował doskonałą zabawę. Prezentowały się zespoły wokalne, instrumentalne wykonujące różne gatunki muzyki. Były tańce i mini spektakle teatralne. Całości dopełniła wspaniała, letnia pogoda.
Cieszymy się bardzo, że naszych gości z każdym rokiem przybywa, że Rudka, a wraz z nią nasza szkoła – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - wciąż czaruje i uwodzi i że nigdy pierwsze spotkanie nie jest tym ostatnim, a kolejny już festyn „Powitanie lata u Ossolińskich" okazał się sukcesem organizatorów.

galeriafoto

ue2

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15