MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w OWiUR

74W dn. 22-23 kwietnia 2016 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce był gospodarzem eliminacji XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w okręgu siedleckim.

Do Rudki przyjechali uczniowie wraz z opiekunami ze szkół województwa podlaskiego, 8 powiatów województwa mazowieckiego i części województwa lubelskiego. Nasze przygotowanie do godnego przyjęcia gości i stworzenia odpowiednich warunków do przeprowadzenia konkursu zostało wysoko ocenione przez organizatorów olimpiady, członków jury oraz samych uczestników i ich opiekunów.
Część konkursowa olimpiady odbyła się w piątek 22 kwietnia 2016 roku. Uczniowie startowali w 7 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu, technologia żywności i gastronomia.
Uroczysta gala i ogłoszenie wyników tegorocznych eliminacji w okręgu siedleckim odbyło się w auli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce w sobotę 23 kwietnia 2016 roku. Finałową galę uświetnił występ uczniów szkoły, którzy zaprezentowali zebranym staropolski obrzęd pieczenia chleba. Młodzież zagrała na tle oryginalnej scenografii podlaskiej chaty. Gości bawił także swoim występem zespół Septyma, który porwał publiczność wiązanką piosenek ludowych. Przy tej okazji przedstawiono również prezentację dorobku szkoły i jej osiągnięcia.
W części oficjalnej przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr inż. Grzegorz Koc podsumował przebieg zmagań konkursowych i podkreślił wysoki poziom uczestników olimpiady w tej edycji. Następnie przedstawił wyniki eliminacji okręgowych.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce zajął I miejsce przed Zespołem Szkół w Miętnem i Zespołem Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.
Sześcioro uczniów naszej szkoły znalazło się na podium: w bloku produkcji roślinnej I miejsce zajął Maciej Kazimierz Ślósarz, II miejsce zajął Kamil Jabłoński, w bloku produkcji zwierzęcej I miejsce zajął Kamil Adam Porzeziński, III miejsce zajął Łukasz Piekutowski, w bloku gastronomia II miejsce zajął Damian Popławski a w bloku agrobiznes III miejsce zajęła Ewelina Młodzianowska. Wszyscy laureaci z ZSCKR w Rudce zakwalifikowali się do etapu centralnego OWiUR. Nagrodzonych uczniów przygotowywały do udziału w olimpiadzie panie: Janina Komar, Elżbieta Romanowicz, Krystyna Snarska i Joanna Nietupska.
Na uroczyste podsumowanie okręgowych eliminacji OWiUR przybyło wielu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jacek Bogucki, Marszałek Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński oraz Starosta Bielski, Wójt Rudki, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele władz oświatowych, Dyrektor PODR w Szepietowie.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich opiekunom. Życzymy sukcesów na etapie centralnym, który w tym roku odbędzie się w Trzciance pod Poznaniem.

 galeriafoto

Wyniki:

75

76

77

78

79

80

81

 

 

 produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15