Udział w międzynarodowej konferencji historycznej w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

106Uczniowie kl. I TŻ pod opieką nauczyciela historii wzięli udział 2 czerwca 2016 r. w międzynarodowej konferencji historycznej „ Migracje a tożsamość narodowa mieszkańców Europy Wschodniej w XIX i na początku XX wieku". Konferencja odbyła się w dn. 2-3 czerwca 2016 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Możliwość wysłuchania naukowych referatów wygłaszanych w różnych językach była dla uczniów interesującym i pouczającym doświadczeniem. Mogli również obserwować dyskusję naukowców z różnych krajów.

Uczniowie zwiedzili także czasową wystawę „Zaścianek i dwór. Dwie ścieżki archiwalne – Dzieje zaścianka Kisieliny Żmichy i ziemiańskiej rodziny Wolińskich w świetle archiwów rodzinnych".

109Wizyta w ciechanowieckim muzeum była kolejną okazją do spaceru po pięknie skomponowanym skansenie prezentującym bogactwo dorobku kulturowego polskiej wsi.

logo w2