MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Spotkanie z filmem w ZS CKR w Rudce

154W sobotnie popołudnie 25. marca 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce miało miejsce szczególne wydarzenie, ponieważ nasza szkolna aula zamieniła się w salę kinową. Chwila była tym bardziej wyjątkowa, że z filmem przyjechali do nas autorzy tego obrazu i mieliśmy niezwykłą okazję spotkania i interesującej rozmowy z twórcami filmu.

 Podczas sobotniego seansu zaprezentowano jeden z odcinków wyjątkowej produkcji filmowej pt. „Saga Prastarej Puszczy”. Ten autorski fabularyzowany serial przyrodniczy Państwa Bożeny i Jana Walencików przedstawia luźno powiązane ze sobą historie wybranych mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Całości dopełnia muzyka skomponowana przez Michała Lorenca, która umiejętnie podkreśla poszczególne wątki i ubarwia doskonale uchwyconą puszczańską codzienność. Zaprezentowana w Rudce część VII serialu zatytułowana jest „ Opowieść o nornicy. Niezwyczajna zażyłość”.
Po seansie odbyło się spotkanie z twórcami, Bożeną i Janem Walencikami, którzy swoją pasję i zamiłowanie do przyrody połączyli z niezwykle interesującą profesją. Okazało się, że Państwo Walencikowie nie tylko tworzą piękne filmy przyrodnicze. Potrafią także pasjonująco i niezwykle barwnie opowiadać o przyrodzie i swojej pracy. Wszyscy jesteśmy częścią natury. Mamy mniejszy lub większy kontakt z przyrodą. Ale nie wszyscy potrafimy tak pięknie o niej mówić.
Wieczór filmowy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska. Świadczyła o tym duża frekwencja mieszkańców Rudki i okolic oraz rodziców uczniów naszej szkoły. W spotkaniu wzięli także udział zaproszeni goście, a wśród nich Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Burmistrzowie i Wójtowie trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: bielskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie naszej pani Dyrektor. Było nam miło gościć również liczne grono dyrektorów i nauczycieli gimnazjów z tego terenu.
Po seansie i spotkaniu z twórcami filmu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gorące napoje i drobne przekąski przygotowane przez gospodarzy.
Spotkanie z filmem w Rudce stało się okazją do spędzenia sobotniego wieczoru w miłej, przyjaznej i „kulturalnej” atmosferze.

galeriafoto

ue2

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15