Nie ufaj bezGRANICznie!!!

17 2318. października, w dniu obchodów Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, uczniowie klas trzecich spotkali się z pracownikami Wydziału Prewencji KP Policji w Bielsku Podlaskim oraz z funkcjonariuszem Straży Granicznej  w Czeremsze.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych handel ludźmi jest trzecim, po broni i narkotykach, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie            i dotyczy każdego regionu świata. Co roku około 2 milionów ludzi pada ofiarą tego przestępstwa, z czego jedna trzecia to dzieci.
Profilaktycy policyjni i funkcjonariusz Straży Granicznej starali się uświadomić uczniom, czym jest handel ludźmi i na co zwracać uwagę, aby nie zostać ofiarą przestępstwa. Młodzież poznała więc złożoność i dynamikę zjawiska oraz uzyskała wskazówki, które pomogą zapobiec ludzkim tragediom.

logo w2