Wycieczka dydaktyczna do Białowieży

17 2424. października uczniowie klasy IV TŻ wraz z nauczycielami zajęć praktycznych udali się na wycieczkę dydaktyczną do Białowieży.

Celem tego wyjazdu było poznanie bazy obiektów hotelarskich wraz z zapleczem gastronomicznym oraz oferowanymi usługami dodatkowymi, jak basen, centrum Spa czy zaplecze konferencyjne dla klientów biznesowych. Uczniowie zwiedzili Hotel Białowieski, Restaurację Carską oraz Hotel Żubrówka. Każdy z obiektów odznaczał się czymś szczególnym i reprezentował inny poziom świadczonych usług.
Uczniowie z wielką ciekawością poznawali układy funkcjonalne oraz wyposażenie poszczególnych obiektów, dopytując o szczegóły. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się hamman – turecka łaźnia- w Hotelu Białowieskim oraz grota solna w Hotelu Żubrówka. Bardzo duże wrażenie zrobiły również na naszych uczniach wagony kolejowe zmienione na pokoje hotelowe. Ustawione na torach dawnej stacji kolejowej Białowieża Towarowa, gdzie obecnie mieści się Restauracja Carska, nadają temu miejsca niezwykły charakter. Także apartament urządzony w Wieży Ciśnień wzbudził zachwyt i chęć zamieszkania tam przez uczniów chociaż na jedną noc.
Choć pogoda była dość kapryśna i pochmurna, nie przeszkodziła w zrealizowaniu wycieczki dydaktycznej. Uczniowie pełni wrażeń, nowych doświadczeń, a także wiadomości o nie tak dalekim rynku hotelarskim, wrócili do szkoły z apetytem na kolejne wyjazdy, by uczyć się i poznawać.

logo w2