MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Andrzejki w bibliotece 2017

17 31Dawniej w andrzejkowy wieczór wróżby urządzały panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż.

Mężczyźni wróżyli na temat przyszłej żony wcześniej, w nocy z 24 na 25 listopada, w czasie tak zwanych Katarzynek, czyli w wigilię dnia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Dziś andrzejkowe wróżby są tylko formą zabawy i wspólnego spędzania czasu, ale w naszej szkole nadal obecne. Tradycję podtrzymuje biblioteka szkolna, która przy wsparciu Samorządu Szkolnego przygotowała wróżby i zabawy inspirowane tradycją. Odwiedzający mogli spotkać się z ciekawą książką, a nawet zabrać ją do domu. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dotyczący lektur z dzieciństwa. Pytania konkursowe przygotowali uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego .
Spotkanie andrzejkowe w bibliotece szkolnej to świetna okazja, by promować czytelnictwo i nowe książki. W tym roku biblioteka zgromadziła liczną rzeszę uczniów, którzy bawili się świetnie w andrzejkowej scenerii.

galeriafoto

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15