MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Młodzież ZSCKR w Rudce na Centralnych Targach Rolniczych 2017/11

17 49W dniach 30 .11 – 2.12 2017 r. w podwarszawskim Nadarzynie, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo, odbyła się II edycja Centralnych Targów Rolniczych.

W piątek, 1 grudnia, grupa naszych uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w targach zwiedzając stoiska, słuchając prelekcji na tematy związane z nowoczesnym i efektywnym rolnictwem oraz degustując regionalne przysmaki.
Podczas tegorocznej imprezy zaprezentowano kilka obszarów tematycznych: technika rolnicza, środki produkcji rolnej, dobra żywność, wystawa zwierząt, innowacje dla branży rolno-spożywczej, usługi i doradztwo dla branży rolniczej. Całość uzupełniały liczne konferencje, szkolenia i pokazy, w tym m.in. Europejskie Forum Młodych Rolników, IV Forum Sektora Wołowiny, Forum Drobiarskie. Duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży wzbudziła wystawa zwierząt gospodarczych, przygotowana przez Instytut Zootechniki. W halach targowych stanęły krowy, konie, owce, alpaki, świnie, a także kury, gęsi, kaczki i króliki objęte Programem Ochrony Zasobów Genetycznych. Warszawski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego przygotował wystawę gołębi rasowych, na której zaprezentował kilkaset gołębi reprezentujących kilkadziesiąt ras.
Jedną z atrakcji targów były obchody 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pary Prezydenckiej. W ramach jubileuszu gospodynie zaprezentowały świąteczne aranżacje stołów wraz z tradycyjnymi potrawami, przetworami oraz własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. Stoły zostały przygotowane przez gospodynie z 70 Kół niemal z całego kraju. Nie zabrakło także występów zespołów ludowych, które prezentowały obrzędy i pieśni ludowe.
Po zwiedzeniu wszystkich hal wystawowych na Centralnych Targach Rolniczych cała grupa przejechała do Warszawy na PGE Narodowy. Odwiedzenie tego obiektu było marzeniem wielu i tym razem udało się je zrealizować. Pani przewodnik opowiedziała o procesie budowy i parametrach technicznych stadionu, co okazało się bardzo ciekawą lekcją. Nie lada emocje wzbudziła wizyta w centrum medialnym przeznaczonym, podczas meczy czy innych wydarzeń rozrywkowych, dla dziennikarzy, a także sale VIP. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się pomieszczenia strefy zawodniczej, w tym szatnie, gdzie przebywali m. in. zawodnicy reprezentacja Polski w piłce nożnej, Maryla Rodowicz czy Madonna. Młodzież była zafascynowana również przygotowywanymi atrakcjami na sezon zimowy: lodowisko, zjeżdżalnia oraz czynną już kolejką tyrolską.
Dzień wypełniony wrażeniami zakończyliśmy bezpiecznym powrotem do Rudki.

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15