MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

„Oto dziś narodziła się miłość…”

17 55Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym, co ważne, istotne, a zarazem niedoścignione. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na cud Boży.

Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i zobaczyć zwykłą ludzką dobroć i miłość.
Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem. Nie tylko choinki i prezenty, ale przede wszystkim sam Jezus jest dla nas Darem. I ten Dar ma być rozdawany. Pan Jezus przyszedł na początku naszej ery, ale wciąż przychodzi do nas poprzez ludzi biednych, głodnych, oczekujących naszej dobroci, życzliwości, miłości, spragnionych naszej poprawy i czystości życia.
Przesłanie tegorocznych Jasełek, przygotowanych przez młodzież mieszkającą w internacie ZSCKR w Rudce oraz szkolny zespół wokalny Septyma, to miłość. Jest ona umiejętnością rezygnacji z własnego szczęścia, wygody, luksusu na rzecz drugiego człowieka. Jest to umiejętność bycia z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. Choćby kosztowało to wiele...
W tym przedświątecznym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Rudce - ks. Andrzej Kiersnowski, Wójt Gminy Rudka - Andrzej Anusiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Rudka – Bogdan Kresso, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka - Sylwester Kowalczuk, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce – Danuta Kresso, Waldemar Kosiński, Krzysztof Smolarczuk, członkowie Prezydium Rady Rodziców na czele z jego przewodniczącą – Małgorzatą Mirończuk oraz Komisji Rewizyjnej ZSCKR w Rudce, rodzice uczniów oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.
Były życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz życzenia przekazane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela oraz przesłane przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafała Romanowskiego. W tym dniu nie zabrakło też życzeń od Pani Dyrektor ZSCKR w Rudce - Haliny Leszczyńskiej oraz uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania każdy mógł, chociaż na chwilę "dotknąć" magii świąt.

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15