MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Dzień 14 i 15

Po przybyciu na miejsce po kilku minutach drogi oczom naszym ukazała się katedra Santa Maria del Fiore, na szczycie której zobaczyliśmy największą na świecie ceglaną kopułę. Na placu obok świątyni ujrzeliśmy dzwonnicę Giotta, baptysterium San Giovanni.
Następnie udaliśmy się na Piazza della Signiora ,gdzie zobaczyliśmy Palazzo Vecchio ,stary pałac będący dawną siedzibę rady miejskiej ,obok którego stoi rzeźba a właściwie kopia Dawida Michała Anioła oraz wiele innych.
Most Ponte Vecchio ,zbudowany z ciosów kamiennych a znany jako most Złotników na rzece Arno był kolejnym miejscem naszego zwiedzania. Zmęczeni i jednocześnie zauroczeni cudownymi widokami miasta i pięknymi zabytkami postanowiliśmy odpocząć udając się na pizzę czy lody .
Niedziela upłynęła nam na wypoczynku, ale nie omieszkaliśmy wybrać się na taras widokowy przy kościele San Michele in Bosco w Bolonii. Stąd mogliśmy podziwiać miasto w całej okazałości, charakterystyczne czerwone budynki, zabytkowe kościoły i średniowieczne wieże.

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15