Buongiorno - pierwsza grupa przygotowuje się do wyjazdu na staże w Bolonii

w2ePierwsza grupa uczestników projektu rozpoczęła przygotowania do wyjazdu na staże we włoskich przedsiębiorstwach.

Do wyjazdu zostało jeszcze trochę czasu, ale przed nami wakacje, stąd zajęcia rozpoczęliśmy już w czerwcu, aby uczniowie mieli możliwość powtarzać materiał w wolnym, wakacyjnym czasie. W dniach 6 i 7 czerwca br., uczniowie uczestniczyli w pierwszych zajęciach językowych, kulturowych i pedagogicznych. Zajęcia prowadzi Rzymianka z urodzenia i Polka z wyboru - Alessia Di Donato, która oprócz tego, że jest native speakerem, to prowadzi także warsztaty kulinarne (więcej szczegółów: https://pl-pl.facebook.com/alessiadid/).

w3e

Mimo, iż było bardzo gorąco, wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani, czemu z pewnością sprzyjała atmosfera prowadzonych zajęć oraz różne metody aktywizujące zaproponowane przez Alessię. Uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów z języka włoskiego, liczenia oraz kolorów. Poznają również tajniki kultury kraju stażu, obyczaje i mentalność ludzi, co niewątpliwie pomoże im pokonać bariery związane z wyjazdem. Na zajęciach pedagogicznych uczniowie praktycznie doświadczyli na czym polega przywództwo, praca w grupie, rozwiązywanie konfliktów czy asertywność i wyrażanie własnych emocji. Wszystkie te umiejętności są niezwykle istotne w trakcie zagranicznych wyjazdów.

Kolejne spotkania planowane są na wrzesień 2018, a wtedy przewidziane są m.in. warsztaty praktyczne z uczniami obejmujące wspólne przygotowanie dań kuchni włoskich! Zajęcia poprowadzi Alessia Di Donato.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją i pełnym harmonogramem zajęć przygotowawczych.

Harmonogram zajęć Włochy

Jedziemy do Wloch-2