MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Dzień 10 - 11

Do zadań uczniów należy pielęgnowanie ogrodu mającego charakter edukacyjny. Rosną tu różnorodne gatunki ziół np. szałwia mięta, melisa, rozmaryn, owoców a także kwiatów. Przykładem jest pięknie kwitnąca passiflora zwana męczennicą, którą uczniowie przycinają i upinają. W ogrodzie nie brakuje też drzew owocowych kaki i kiwi. Swoją pracę, która polega na przesadzaniu, pieleniu roślin, koszeniu trawy wokół ogrodu itp. chłopcy wykonują bardzo, bardzo szybko...
W tym dniu pozostali stażyści pracowali według stałego harmonogramu, a wieczorem wszyscy udali się na włoską pyszną pizzę.
Następnego dnia byłyśmy z wizytą u Moniki w Ristorante Rodrigo. Restauracja specjalizuje się w daniach z owocami morza. To właśnie tutaj Monika codziennie walczy ze świeżymi krewetkami, krabami, ośmiornicami, kalmarami i pomaga przygotowywać z nich dania.
Trattoria Anna Maria to kolejne miejsce stażu, w którym pracuje Dominika, przygotowując różne smakołyki, ciasteczka, włoskie lody. „Specjalistką” od deserów stała się także Paulina odbywająca staż w cukierni Pasticceria Santo Stefano. Z jej rąk wychodzą rurki, babeczki, ciasteczka, rogaliki, a także pyszne kanapki z rukolą, sardelami, mozarellą.
Ostatnim miejscem w dniu dzisiejszym była restauracja Matusel, w której pracuje Mateusz Lewczuk. Lokal oferuje tradycyjne dania kuchni włoskiej i szeroki wybór win.

galeriafoto

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15