4czwartek 2 20150121 1970029436

Jak co roku w ramach kampanii podjęliśmy się realizacji wielu zadań w kolejnych dniach tygodnia.

W poniedziałek zapoznawaliśmy uczniów z procesem technologicznym wypieku pieczywa. W tym celu zorganizowaliśmy klasie I TA/TŻ wycieczkę dydaktyczną do piekarni PSS „Społem Białystok". We wtorek w pracowni żywienia przygotowaliśmy pokaz pieczenia chleba przez uczniów klasy III TŻ, którego degustacja z dżemem sporządzonym przez uczniów i masłem odbyła się w środę. W czwartek dolny korytarz zamienił się w powierzchnię wystawową konkursu skierowanego do poszczególnych klas na zorganizowanie stoiska promującego „Zdrowy chleb na naszym stole". Jak widać na zdjęciach, pomysły na realizację były różnorodne, zaangażowanie i pomysłowość poszczególnych klas – ogromne. Podsumowanie kampanii odbyło się na spotkaniu przy chlebie dla mieszkańców gminy Rudka i okolicy. Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs na najlepszy chleb oraz potrawę z chleba. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała inscenizację „Obrzęd pieczenia chleba", która wzbudziła duże uznanie widzów.
Joanna Nietupska, Mirosława Barwińska

logo w2