MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Tydzień Profilaktyki i Zdrowej Żywności 2015

103„Jutro zaczyna się ...już dzisiaj" pod takim hasłem obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki i Zdrowej Żywności. Od 9 do 16 marca 2015 roku uczniowie zmagali się z zadaniami i konkursami przydzielonymi przez organizatorów.

Wszyscy uczniowie i wychowawcy solidnie podeszli do wyznaczanych zadań. Efekty pracy przedstawiane były w ciągu całego tygodnia oraz na podsumowaniu w poniedziałek 16 marca 2015 w hali sportowej ZSCKR Rudka.
Oficjalne rozpoczęcie Tygodnia Profilaktyki i Zdrowej Żywności miało miejsce w poniedziałek 9 marca 2015. W tym dniu uczniowie przedstawili pierwsze efekty swojej. Na korytarzu szkolnym pojawiły się fakty oraz mity na temat używek oraz uzależnień. Przedstawiliśmy także prezentację dotyczącą skutków nieprawidłowego odżywiania oraz gazetkę informującą o tym co jeść aby być zdrowym.
We wtorek odbył się konkurs „Wiem co jem" polegający na wykonaniu potrawy z surowców i produktów o walorach zdrowotnych. Pomysły były niezwykle ciekawe a wyłonienie zwycięzców bardzo trudne. Za wyjątkowy smak oraz atrakcyjny wygląd i walory zdrowotne miejsce pierwsze zajęli uczniowie klasy III TŻ, drugie miejsce II TŻ natomiast trzecie klasa I TŻ/TA. Rozpoczęliśmy również akcje „dobro podaj dalej" dzięki której uczniowie mogli podzielić się dobrem doświadczonym o innych i przekazywać to dobro dalej. W akcję włączyli się również nauczyciele, ogłaszając dzień bez pytania i sprawdzianów.
W środę uczniowie zaprezentowali działania wykonane w ramach kolejnego zadania, przedstawiając to co według ich uznania jest w życiu najważniejsze. Prace były niezwykle ciekawe i różnorodne.
Czwartek przebiegał pod hasłem „ Na sportowo jest zdrowo". Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe uczniom celem uświadamiania znaczenia sportu w profilaktyce.
W piątek siłą argumentu uczniowie i nauczyciele mówili stanowcze NIE uzależnieniom. Argumenty przedstawione zostały w formie prezentacji.
Dopełnieniem tygodnia było zaproszenie artystów z teatralnym spektaklem profilaktycznym który odbył się na podsumowaniu 16 marca w hali sportowej. Tematem przedstawienia było „45 minut z życia alkoholika". Spektakl opowiadał o życiu zwykłego człowieka, który nie podołał problemom stawianym mu przez życie i uciekł w alkoholizm. Bohaterem przedstawienia był były chirurg, człowiek wykształcony, otoczony kochającą rodziną. Autorzy spektaklu pokazują, że jest to problem, który może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy pochodzenia. Momentem na który wszyscy czekali z niecierpliwością było ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie.


Zespół ds. profilaktyki, nauczyciele żywienia.

galeriafoto

 

logo w2

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15