MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Tydzień Profilaktyki i Zdrowej Żywności 2015

103„Jutro zaczyna się ...już dzisiaj" pod takim hasłem obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki i Zdrowej Żywności. Od 9 do 16 marca 2015 roku uczniowie zmagali się z zadaniami i konkursami przydzielonymi przez organizatorów.

Wszyscy uczniowie i wychowawcy solidnie podeszli do wyznaczanych zadań. Efekty pracy przedstawiane były w ciągu całego tygodnia oraz na podsumowaniu w poniedziałek 16 marca 2015 w hali sportowej ZSCKR Rudka.
Oficjalne rozpoczęcie Tygodnia Profilaktyki i Zdrowej Żywności miało miejsce w poniedziałek 9 marca 2015. W tym dniu uczniowie przedstawili pierwsze efekty swojej. Na korytarzu szkolnym pojawiły się fakty oraz mity na temat używek oraz uzależnień. Przedstawiliśmy także prezentację dotyczącą skutków nieprawidłowego odżywiania oraz gazetkę informującą o tym co jeść aby być zdrowym.
We wtorek odbył się konkurs „Wiem co jem" polegający na wykonaniu potrawy z surowców i produktów o walorach zdrowotnych. Pomysły były niezwykle ciekawe a wyłonienie zwycięzców bardzo trudne. Za wyjątkowy smak oraz atrakcyjny wygląd i walory zdrowotne miejsce pierwsze zajęli uczniowie klasy III TŻ, drugie miejsce II TŻ natomiast trzecie klasa I TŻ/TA. Rozpoczęliśmy również akcje „dobro podaj dalej" dzięki której uczniowie mogli podzielić się dobrem doświadczonym o innych i przekazywać to dobro dalej. W akcję włączyli się również nauczyciele, ogłaszając dzień bez pytania i sprawdzianów.
W środę uczniowie zaprezentowali działania wykonane w ramach kolejnego zadania, przedstawiając to co według ich uznania jest w życiu najważniejsze. Prace były niezwykle ciekawe i różnorodne.
Czwartek przebiegał pod hasłem „ Na sportowo jest zdrowo". Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe uczniom celem uświadamiania znaczenia sportu w profilaktyce.
W piątek siłą argumentu uczniowie i nauczyciele mówili stanowcze NIE uzależnieniom. Argumenty przedstawione zostały w formie prezentacji.
Dopełnieniem tygodnia było zaproszenie artystów z teatralnym spektaklem profilaktycznym który odbył się na podsumowaniu 16 marca w hali sportowej. Tematem przedstawienia było „45 minut z życia alkoholika". Spektakl opowiadał o życiu zwykłego człowieka, który nie podołał problemom stawianym mu przez życie i uciekł w alkoholizm. Bohaterem przedstawienia był były chirurg, człowiek wykształcony, otoczony kochającą rodziną. Autorzy spektaklu pokazują, że jest to problem, który może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy pochodzenia. Momentem na który wszyscy czekali z niecierpliwością było ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie.


Zespół ds. profilaktyki, nauczyciele żywienia.

galeriafoto

 

logo w

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15