help3m

„(NIE)widzialni za granicą” 2021

test

20 04510 czerwca b.r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z profilaktykami Wydziału Prewencji Powiatowej Komendy Policji w Bielsku Podlaskim. Tematyka spotkania związana była z przeciwdziałaniem zjawisku handlu ludźmi.

Zbliżający się czas wakacji jest dla wielu pełnoletnich uczniów naszej szkoły okazją do zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych. Pragnęliśmy zatem przybliżyć młodzieży zagrożenia związane z podejmowaniem przypadkowej pracy za granicą. Zjawisko handlu ludźmi jest coraz powszechniejszym zagrożeniem, wiąże się to z trudną sytuacją na rynku pracy oraz chęcią znalezienia źródła sezonowego zarobkowania za granicą. Głównym celem akcji „(NIE)widzialni za granicą” jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego poszukiwania pracy. Omówione zostały pojęcia związane z rodzajami pracy, do jakiej przymuszane są ofiary, metody działania sprawców i werbowania ofiar.
Młodzież poznała sposoby reagowania w sytuacji gdy podejrzewa, że ktoś z bliskich bądź ona sama padła ofiarą handlarzy ludzkim życiem. Mamy nadzieję, iż przekazana przez funkcjonariuszki policji wiedza uchroni naszych uczniów przed niebezpieczeństwami pracy poza granicami kraju.

ue2

cooltext385639034408631