MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

17 września 2021 – Dzień Sybiraka w Rudce

test

21 00917 września, na mocy uchwały Sejmu obchodzony jest Dzień Sybiraka.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia tych, którzy tam zginęli, tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość” - napisano w uchwale Sejmu. W Rudce żywa jest pamięć o rocznicy sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki obywateli polskich z Kresów do ZSRR. O gehennie setek tysięcy Polaków, w tym mieszkańców Rudki, nie pozwala zapomnieć Pomnik-Krzyż Sybiraków, usytuowany w centrum miejscowości. Pamięć o bolesnych doświadczeniach Sybiraków zajmuje szczególne miejsce w wychowaniu patriotycznym, które realizuje Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.21 010 Także w tym roku - 17 września- delegacja uczniów naszej szkoły oddała hołd ofiarom sowieckiej agresji. Uczniowie pod opieką nauczyciela historii udali się pod pomnik Sybiraków w Rudce, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pamięci.

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15