help3m

„Zagraniczne staże z POWER-em” w Wilnie

test

21 024Deszczowo i wietrznie przywitało Wilno 20 września 15 uczniów TŻiUG naszej szkoły na stażach zagranicznych w ramach projektu „Zagraniczne staże z POWER-em”.

Jednak pogoda nie wpłynęła na szczęście na nastroje uczestników. W renomowanych wileńskich restauracjach hotelowych stażyści mają okazję sprawdzić się na wszystkich stanowiskach pracy, zarówno w kuchni, jak też przy obsłudze posiłków i konferencji, wykazując się elastycznością i dużymi umiejętnościami wykonywania powierzonych zadań. W pokonywaniu barier wspierają ich nauczyciele - Joanna Nietupska oraz Wojciech Boczkowski.
Po pracy Wilno odkrywa przed uczestnikami swoje walory turystyczne. Panoramę Wilna podziwialiśmy ze Wzgórza Giedymina oraz Góry Trzech Krzyży. Z tej perspektywy stolica Litwy robi ogromne wrażenie i jawi się jako bardzo zielone miasto z przepiękną starówką i imponującymi nowoczesnymi dzielnicami. Na każdym kroku spotykamy ślady znanych Polaków związanych z Wilnem, a niektórym udało się znaleźć najwęższą uliczkę w tym mieście.
W niedzielę organizatorzy zorganizowali nam wycieczkę do Troków z rejsem po jeziorach otaczających zamek oraz do najważniejszych miejsc w Wilnie. Zachwyt i zadumę wywołał stary cmentarz na Rossie z przepięknymi zabytkowymi nagrobkami oraz miejscem pochówku matki Józefa Piłsudskiego i jego serca, Ostra Brama, miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza czy dom, z którego został on wywieziony do Rosji. Inaczej odbiera się „Dziady” widząc, w którym budynku umarł Gustaw a narodził się Konrad.
Dobrze, że jeszcze dwa tygodnie przed nami.

ue2

cooltext385639034408631