MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Pszczoły to nasz konik

test

21 056Po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na podium w III edycji Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Pszczelarstwie, która odbyła się 23.11.2021 r. Laureatkami zostały: I miejsce – Oliwia Zapisek uczennica kl III TŻiUG, III miejsce – Natalia Kosk uczennica III TR, która zwyciężyła w dogrywce.

O III miejsce na podium rywalizował także nasz uczeń – Damian Styczyński. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 12 szkół o profilu rolniczym z województwa podlaskiego. Cel - upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o pszczelarstwie, przybliżenie życia pszczół, ich biologii, oraz zachowania oraz znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka – został osiągnięty. Pierwsza edycja „Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Pszczelarstwie” odbyła się w 2019 roku, w której także I miejsce należało do naszej uczennicy – Magdaleny Markowskiej. W kolejnym roku 2020 nasi uczniowie również byli na podium – Łukasz Prokop i Patrycja Rogozińska zajęli odpowiednio II i III miejsce.
Tegoroczna olimpiada odbyła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie po trudnym teście, czekając na wyniki, uczniowie mieli okazję zwiedzić Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy. Wśród licznych, niezwykłych ekspozycji podziwiali czasową wystawę "Pszczoły i ich rola w przyrodzie", która trafnie wpisała się w tematykę dzisiejszego wydarzenia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15